توزیع دستگاه های فتوكپی تقلبی شارپ در بازار ایران

توزیع دستگاه های فتوکپی تقلبی شارپ در بازار ایران

978180262ce3eaabee7afe63d1417029مدتی است تعدادی دستگاه فتوکپی شارپ مدل AR-5618 که برای کشورهای دیگر غیر از ایران ساخته شده وارد کشور شده و باعث ایجاد مشکل برای مصرف کنندگان شده است.
شرکت شارپ برای مناطق جغرافیایی مختلف، دستگاههای فتوکپی و مواد مصرفی با استانداردهای متفاوت تولید می کند که با شرایط اقلیمی همان منطقه سازگار بوده و در مناطق دیگر قابل استفاده نمی باشند. مدتی است تعدادی دستگاه فتوکپی شارپ مدل AR-5618 که برای کشورهای دیگر غیر از ایران ساخته شده وارد کشور شده و باعث ایجاد مشکل برای مصرف کنندگان شده است.
به لحاظ اینکه مواد مصرفی و نرم افزارها و قطعات مدل AR-5618 با دستگاه های موجود در ایران سازگار نیست و استاندارد نمی باشد، در ایران غیر قابل استفاده است. لذا به منظور حمایت از حقوق مصرف کننده و جلوگیری از فروش کالای غیراستاندارد، کالای مذکور در زمره کالای قاچاق و تقلبی محسوب شده و خرید و فروش آن پیگرد قانونی دارد.
دستگاه اصلی با نام AR-X180 توسط شرکت مرکز ماشینهای اداری ایران که نماینده رسمی و انحصاری دستگاههای فتوکپی شارپ در ایران است، در نمایندگیهای رسمی شرکت در سراسر کشور موجود می‌باشد.
اطلاعیه اتحادیه فناوران رایانه تهران در تاریخ ۲۹مردادماه۱۳۹۲ در روزنامه فن آوران به چاپ رسیده است.